album-art

Dubska
00:00

Płyta jest zatytułowana „Avokado” i znajduje się na niej 11 nowych, premierowych utworów utrzymanych w stylistyce reggae, podanych w specyficzny sposób.
Wśród nich znajduje się między innymi promująca płytę piosenka „Avokado”, jak i znany już z koncertów „Blues” J. L. Hookera z gościnnym udziałem Cielaka (harmonijka ustna). Dodatkową niespodzianką jest utwór grupy Izrael „Ile mil”.

Nagrania zostały zrealizowane w nowo-powołanym przez zespół „Madżonga Studio” pod czujnym uchem U-Jara, perkusisty zespołu i jednocześnie realizatora nagrań. Zespół postanowił nagrać tą płytę „we własnym domu” zrealizować ją od początku do końca po swojemu. Tak powstało „Avokado” – piosenki reggae w dubowym sosie!
Warto wspomnieć, że tytułowy utwór przez kilka miesięcy znajdował się na liście przebojów radiowej „Trójki”. Piosenki z płyty takie jak „Johny”, „Avokado”, czy „Życie na ulicy” były regularnie emitowane zarówno przez Trójkę, jak również wiele innych stacji radiowych, m.in. Radio Bis i Euro (dzisiejsza CZWÓRKA), PROGRAM 1 Polskiego Radia, Antyradio, rozgłośnie studenckie, czy regionalne rozgłośnie Polskiego Radia.
Nakład płyty bardzo szybko się wyczerpał i na skutek różnych okoliczności płyta była niedostępna w sprzedaży od kilku dobrych lat. W związku z niesłabnącym zainteresowaniem tym albumem, zespół postanowił, w 5 rocznicę jego wydania, wydać za sprawą wytwórni OFFSIDE Records jego reedycję.

Marcin „Mucha” Muszyński – wokal

Dymitr „Dymol” Czabański – wokal, gitara

Jarek „U-Jar” Hejmann – perkusja, melodyka

Tomek „Tomala” Tylka – klawisze, wokal

Artur „Mały” Małecki – bass

Marcin „Grzyb” Grzybowski – gitara

Wojciech „Melon” Jachna – trąbka, flugelhorn

Filip „Fil” Racinowski – saksofon

gościnnie: Michał „Cielak” Kielak – harmonijka ustna

Muzyka – Dubska, słowa – Mucha i Dymol.

oprócz:

„Blues” – muzyka i sł. John Lee Hooker („No Shoes”)

„Ile mil” – sł. Robert Brylewski, muzyka – Izrael

„Bonobo” – muzyka Ganjaman, słowa – Dymol

Nagrano 28.08 – 16.10.2006 w MADZNOGA Studio. Nagranie i Mix – U-Jar.

Mastering – YACOB Records Bydgoszcz.

Okładka – Grzyb.

Mami rec./Off Records/Zima Records

Scroll to Top