II

Płyta została nagrana podczas trzydniowego improwizowanego spotkania muzycznego w Pałacu w Ostromecku w dniach 9-11 lipca 2013.

Dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury w Bydgoszczy i Pałacowi w Ostromecku za umożliwienie nam nagrania w tym pięknym miejscu. Specjalne podziękowania dla Tomka Glazika.

Inżynier nagrań: Jarek Hejmann, Mix: Kuba Ziołek.

Mastering: Michał Kupicz .

Układ i grafika: Kuba Sokólski .

Poezja: Mikołaj Zieliński.

  • „W zespole spotkali się Radek Dziubek, pionier polskiego post rocka i spec od elektroniki (niegdyś w Blimp), gitarzyści z postpunkowym, avantrockowym i improwizatorskim doświadczeniem, czyli Kuba Ziołek (m.in. Stara Rzeka, Alameda Trio, Hokei) i Artur Maćkowiak (m.in. Something Like Elvis), wyśmienity trębacz Wojciech Jachna (Jachna/Buhl, Sing Sing Penelope, Contemporary Noise Quintet), perkusista Tomek Popowski (m.in. Hokei), a także grający na perkusji Rafał Iwański oraz Rafał Kołacki – członkowie Hati, zupełnie osobnego na polskim gruncie projektu, czerpiącego inspiracje z pierwotnych rytuałów. Każdy z muzyków to duża indywidualność, każdy jest z nieco innej bajki – niebywałe, że ich talenty i wrażliwość w Innercity Ensemble tak cudownie się połączyły. Wspólnym mianownikiem wydają się trans oraz dbałość o brzmienie. Na albumie „II” spotykają się więc klimaty drone’owo-medytacyjne, elementy etniczne i orientalne, odwołania do kraut rocka, postrockowe (a nawet noiserockowe) motywy, ale także lżejsze, niosące mnóstwo energii i światła jazzujące fragmenty, podszyte gęstym rytmicznym żywiołem. Niezależnie od gatunkowych naleciałości czy atmosfery poszczególnych utworów cały czas potężne wrażenie robią ogromna wyobraźnia i świetna współpraca członków formacji. To muzyka pełna detali, doskonale wyważona, niepodpierająca się tanimi patentami, niezmiernie bogata, a zarazem doskonale spójna. Aż trudno uwierzyć, że jej źródłem były kolektywne improwizacje.”
  • Łukasz Iwasiński, Onet Muzyka
Scroll to Top