Jachna/ Wójciński "Conversations with Space"

Wojciech Jachna/Ksawery Wójciński

„Conversation with Space” powstała podczas dwóch sesji nagraniowych. Pierwsza odbyła się w warszawskim LADOMie w w maju ubiegłego roku i w warszawskim Mózgu na początku czerwca. Całość nagrał i zmasterował Tomasz Glazik, który wystąpił także gościnnie w jednym utworze jako saksofonista.

"Nie da się ukryć, że jeszcze milej jest wiedzieć, że duetowe muzykowanie dla samych artystów stało się na tyle ważne, aby nie porzucić go po pierwszym nagraniu, ale dalej razem odkrywać nowe muzyczne przestrzenie.

Jachna&Wójciński - Trasa

Sunday, April 2, 2017 - 19:00
Sunday, May 14, 2017 - 21:15
Trasa koncertowa
Jachna&Wójciński

Wiosną 2017, DUET Wojciech Jachna & Ksawery Wójciński odwiedzi kilka miast w celu promocji płyty wydanej w 2015 roku, przez FUNDACJE SŁUCHAJ. Okazją ku temu jest piękna wiosna, dokładnie mówiąc Kwiecień i Maj....Jak mawiał poeta:
”Zapachniała wiosna majem
przyszedł miesiąc upragniony,
przyniósł z sobą kwiatów naręcz,
co rumieńcem w polu płoną”
ZAPRASZAMY!
2.04 – Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz
11.05 – Fabryka Sztuki, ŁÓDŹ
12.05- KULTURHAUZ, TORUŃ
13.05 – Ladomek, Warszawa

"Night Talks" Jachna/ Wójciński

Jachna - Wójciński

Był 29 sierpnia 2014 r., warszawski klub Chmury. Wieczór, w którym świetna portugalska trębaczka, Susana Santos Silva, nagrywająca m.in. dla renomowanej wytwórni Clean Feed, wraz ze szwedzkim kontrabasistą Torbjörnem Zetterbergiem starała się przybliżyć lokalnej publiczności niełatwą ideę free improvisation music. Jednak dla mnie wspomniany wieczór należał przede wszystkim do składu poprzedzającego występ Susany. Było to bezprecedensowe spotkanie ponad podziałami na linii Bydgoszcz-Warszawa, które teoretycznie nie miało prawa się wydarzyć.

Subscribe to RSS - Wójciński Ksawery