Jachna/Mazurkiewicz/Buhl - God's Body

Jachna/Mazurkiewicz/Buhl

Już pierwszego czerwca pojawi się w oficjalnej sprzedaży kompaktowe wydanie drugiego albumu tria Jachna/Mazurkiewicz/Buhl. Trio dało się poznać słuchaczom za sprawą wydanego w 2016 roku albumu Dźwięki ukryte. Recepcja płyty zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych była fenomenalna, okrzyknięto ją wtedy jednym z najważniejszych wydarzeń niezależnego jazzu w Polsce. Dwa lata po premierze nadeszła pora na zaprezentowanie kolejnego materiału formacji.

Jachna/ Wójciński "Conversations with Space"

Wojciech Jachna/Ksawery Wójciński

„Conversation with Space” powstała podczas dwóch sesji nagraniowych. Pierwsza odbyła się w warszawskim LADOMie w w maju ubiegłego roku i w warszawskim Mózgu na początku czerwca. Całość nagrał i zmasterował Tomasz Glazik, który wystąpił także gościnnie w jednym utworze jako saksofonista.

"Nie da się ukryć, że jeszcze milej jest wiedzieć, że duetowe muzykowanie dla samych artystów stało się na tyle ważne, aby nie porzucić go po pierwszym nagraniu, ale dalej razem odkrywać nowe muzyczne przestrzenie.

SUNDIAL&Irek Wojtczak- Live in Ciągoty i Tęsknoty

Friday, April 13, 2018 - 20:00
Saturday, April 14, 2018 - 20:00
Łódź
SUNDIAL&Irek Wojtczak- Live in Ciągoty i Tęsknoty

Akcja "nagrajmy sobie płytę" nie jest niczym nowym w Ciągotach....Trio SUNDIAL - czyli Wojciech Jachna, Grzegorz Tarwid, Albert Karch, z gościnnym udziałem Irka- Irek Wojtczak, nagra premierowy materiał, oraz trochę starego w zupełnie innych, lepszych, aranżacjach. Idea nagrajmy sobie płytę polega na "zrzutce", czyli słuchacz kupuje już sobie materiał dźwiękowy - 40 zł, kosztuje normalny nośnik, 20 zł, kosztuje zestaw w mp3.

JAZĄBU - wiosenna trasa po Polsce

Thursday, April 19, 2018 - 21:00
Friday, April 20, 2018 - 20:00
Saturday, April 21, 2018 - 21:00
Trasa
JAZĄBU - wiosenna trasa po Polsce

JAZĄBU - kwartet Jachna/Glazik/Kądziela/Buhl w wiosennej przejażdzce po Polsce. Promocja płyty " Łódź Kosmiczna" powoli i dyskretnie trwa nadal....Kwartet nawiedzi następujące miejsca:

19.04 - Mózg, Bydgoszcz
20.04 - Galeria Arkady, Tomaszów Mazowiecki
21.04 - CK Lublin, 10 Lublin Jazz Festiwal

"Łódź Kosmiczna" - JAZĄBU

"Łódź Kosmiczna" - JAZĄBU

Choć Jaząbu to nazwa nowa na muzycznej scenie, to nazwiska członków zespołu powinny być już dobrze znane fanom jazzu. W skład kwartetu wchodzą: trębacz Wojciech Jachna (m. in.: SUNDIAL, Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Innercity Ensemble), saksofonista Tomasz Glazik (m. in.: Kult, Kazik Staszewski, El Dupa), gitarzysta Marek Kądziela (m. in.: K.R.A.N., OffQuartet, Hunger Pangs) i perkusista Jacek Buhl (m. in.: Alameda 5, Trytony, Variété).

Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2

Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2

5 listopada 2016 roku miał swoją premierę album Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 1, zrealizowany w miejscu, w którym artysta żył i tworzył. W sesji nagraniowej, sześciu trębaczom (Maciej Fortuna, Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk) towarzyszyła sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa).

"JaCho"- Wojciech Jachna/Zbigniew Chojnacki

"JaCho"- Wojciech Jachna/Zbigniew Chojnacki

Wojciech Jachna i Zbigniew Chojnacki spotkali się w listopadzie 2016 r. w Auli Akademii Muzycznej w Bydgoszczy aby pograć i poimprowizować.
Jak pisze Monika Pasiecznik na stronie, www.muzykotekaszkolna.pl: ”Możliwość wyjścia poza znajome brzmienie daje także muzyka elektroniczna, która stała się jednym z najpopularniejszych środków nowoczesnej improwizacji”.
Muzyka zagrana na sesji, miała możliwość wybrzmieć i zaistnieć dzięki nagraniu Kamila Kęski i szerokiemu masteringowi Marcina Bocińskiego!

Pages

Subscribe to RSS - Jachna Wojciech