Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in FieldCollectionItemEntity->fetchHostDetails() (line 302 of /var/www/u206150/data/www/wojciechjachna.com/sites/all/modules/field_collection/field_collection.entity.inc).

Muzyka Końca Lata - PKP Anielina

Muzyka Końca Lata - PKP Anielina

Neo-big beatowi muzycy z Mińska Mazowieckiego, po 4 latach od wydania ostatniej płyty "2:1 dla dziewczyn", oddają w nasze ręce trzecią część miłosnych perypetii i samotności w polskim małym mieście w latach 2010. Płyta, zatytułowana "PKP Anielina", ukazała się 9 maja 2011. Bartosz Chmielewski, lider zespołu, udziela kilku wyjaśnień na temat tytułu płyty:

''Mińsk Mazowiecki Anielina to stacja kolejowa położona gdzieś w lesie. Dla większości mieszkańców miasta ma ona znaczenie symboliczne. Jest punktem startowym dla wielu mieszkańców Mińska, którzy wczesnym rankiem spieszą się do pracy lub na uczelnię w stolicy. W szemranej okolicy miejscowa młodzież "spotyka swoją Julię lub Romeo". To tutaj można swobodnie wypić czy porozmawiać o swoich miłosnych perypetiach lub ich braku - to temat tytułowej piosenki.

Na płycie znajduje się 12 premierowych utworów. Motyw przewodni płyty skupia się na podróżach pociągiem i porach roku. Gitarowe brzmienie zespołu wsparła sekcja dęta Contemporary Noise Sextet w składzie: Wojciech Jachna (trąbka) i Aleksander Kamiński (sax). Na płycie wystąpiło trzech utalentowanych przedstawicieli polskiego świata muzyki indie: Karotka z Kawałek Kulki (skrzypce, vox), singer/songwriterka Natalia Fiedorczuk (keyboard) oraz Ola Bilińska z Płyny i Babadag (vox), która została stałym członkiem zespołu.

Premiera - 9 maja 2011

2. cielak i wiśnia
7. całowanie