Baksish - Ego

Baksish - Ego

Nowy album pionierów reggae/dub to szczególna płyta , bo pojawia się w 40-tą rocznice istnienia formacji.

Producentem albumu jak i spirytus movens całego projektu zwanego Bakshish jest Jarek”JareX”Kowalczyk.

14 premierowych kompozycji , zabierających w podróż przez dziedzictwo zespołu. Wśród nich znajdują się nowe wersje nigdy wcześniej nie nagranych utworów z początków kariery zespołu , które były hymnami reggaeowego boomu lat 80- tych ubiegłego wieku „Uczucia” i „ Nie musisz”, późniejsze i oczekiwane „L.O.V.E.” , „Check it”,”Źrenica” az po najnowsze premierowe „ Rytm”,”Anioł”,”Polska”,”Pierwszy”,”Jak żyć?” ,”Pionta”.

Na płycie pojawiają się też dwa covery. Jeden to hołd złożony tytanom polskiego rocka Korze i Markowi Jackowski „ Ta noc do innych jest niepodobna „ . Wersja zanurzona w głębokim dobowym sosie. Drugi to „Mr.Marley” z repertuary Manu Chao. W wolnym tłumaczeniu /interpretacji lirycznej lidera.

Mając świadomość niepowtarzalności przygotowanego albumu i pragnąc by był on wyjątkowy na naszym rynku muzyczny do współpracy przy brzmieniu albumu zaproszono światowej sławy inżyniera dźwięku Umberto Echo (Niemcy). On to zadbał o niesamowite głębokie rytmiczne brzmienia pełne muzycznych niespodzianek , które porywaja słuchacza w podróż po za czasem i miejscem. Na podkreślenie jego wkładu w album Podróż zamyka wersja dubowa piosenki „Anioł”.

Rytm
Uczucia
Źrenica
Nie musisz się już bać
Anioł
Check it
Pointa
Jak żyć ?
L.O.V.E.
Pierwszy feat. Mista B
Polska
Mr.Bobby
Ta noc do innych jest niepodobna feat. Anna Mrożek
Anioł in dub by Umberto Echo