Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2

Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2

5 listopada 2016 roku miał swoją premierę album Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 1, zrealizowany w miejscu, w którym artysta żył i tworzył. W sesji nagraniowej, sześciu trębaczom (Maciej Fortuna, Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk) towarzyszyła sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa).
W tym roku ukaże się druga część albumu „Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2”. Na dwupłytowe wydawnictwo złożą się DVD z zapisem premierowego koncertu 5 listopada 2016 oraz CD z kompozycjami autorstwa Andrzeja Przybielskiego i przez niego granymi oraz utworami improwizowanymi, które nie znalazły się na pierwszej płycie dedykowanej bydgoskiemu artyście – m.in. Hejnał Miasta Bydgoszczy, Góru, Szkic, Dixie. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nonet jazzowy. Aranżacje przygotowali Maciej Fortuna i Iwona Witek.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Bydgoszczy. Zrealizowano we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Guru