PREMIERY PŁYTOWE: Ensemble Tuninng XIII / Wojciech Jachna Squad - MCK Bydgoszcz

Saturday, January 29, 2022 - 23:15
Bydgoszcz
PREMIERY PŁYTOWE: Ensemble Tuninng XIII / Wojciech Jachna Squad

W nowym roku, ze zdwojoną siłą wracamy do Was z naszym ulubionym cyklem koncertowym zwanym PREMIERY PŁYTOWE . Siła będzie zdwojona, bowiem już pierwsza odsłona rzeczonego cyklu w roku 2022 mieć będzie charakter dwudniowy, zaś każdego dnia zagrają po 2️ zespoły. Dnia drugiego w sobotę, 29 stycznia 2022 r. zagrają dla Was:
-Godz. 19.30 - Ensemble Tuninng XIII
- Projekt z pogranicza jazzu, muzyki improwizowanej i współczesnej muzyki klasycznej został powołany do życia dwa lata temu pomiędzy Warszawą, Poznaniem i Bydgoszczą przez perkusistę i kompozytora Rafała Gorzyckiego. Jest to kolektyw tworzony przez kompozytorów
będących także wykonawcami i instrumentalistami. Najnowszy ich album, zatytułowany "Muzyka na trzy Instrumenty", został wydany w katalogu serii muzyki współczesnej Opus series w warszawskiej wytwórni Requiem Records.
Ensemble Tuninng XIII tworzą :
- Piotr Mełech, Michał Górczyński – klarnety, klarnety basowe, kontrabasowe
- Jakub Królikowski – fortepian
- Rafał Gorzycki – perkusja, elektronika, harmonijka

Godz. 21.00 - Wojciech Jachna Squad
"Earth" Wojciech Jachna Squad to druga płyta kwintetu po dobrze przyjętym debiucie "Elements" wydanym na wiosnę 2020 roku w barwach Audio Cave. Do grona komponujących muzykę dołącza kontrabasista Paweł Urowski, który napisał dwa najbardziej dynamiczne utwory na płycie – "The Last White Rhino" i "Zigmunt Freud’s Last Nightmare". Brzmienie płyty zostało ocieplone i zmienione poprzez nagranie w TONN STUDIO oraz miks Macieja Stanieckiego. Masteringu podjął się jak zwykle Marcin Bociński, z którym Wojciech Jachna ma już stałą autorską współpracę. Premiera płyty została przewidziana na marzec 2022 roku.
"Earth" podejmuje dialog z wszystkimi nurtami jazzu obecnymi współcześnie na wszystkich kontynentach. To muzyka stara i nowa jednocześnie, dzika i łagodna, medytacyjna i żywa.
Wojciech Jachna Squad tworzą :
- Wojciech Jachna – trąbka, flugelhorn
- Marek Malinowski – gitara elektryczna
- Jacek Cichocki – fortepian i pianino elektryczne, syntezator Vermona Moog, fx
- Paweł Urowski – kontrabas
- Mateusz Krawczyk – perkusja, perkusjonalia
******** ******** ******** ******** ********
PREMIERY PŁYTOWE: Ensemble Tuninng XIII / Wojciech Jachna Squad
29.01.2022 r. (sobota)
Godzina 19.30
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Bilety: 40/50 zł (do kupienia w kasie MCK lub w sieci na Bilety24.pl