"Nocny Patrol", koncert z piosenkami zespołu Maanam.

Friday, December 17, 2021 - 19:00
Bydgoszcz
"Nocny Patrol", koncert z piosenkami zespołu Maanam.

"Nocny Patrol", koncert z piosenkami zespołu Maanam z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej, Edyty Krzemień i Mateusza Ziółko, którym towarzyszyć będzie Capella Bydgostiensis i Combo Adama Lemańczyka.
Próby trwają, aranżacje zachwycają, a fragmenty powieści Orwella „Rok 1984” w interpretacji Piotra Fronczewskiego wbijają w fotel. Nie można tego przegapić – to trzeba przeżyć! Jutro o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej.
Adam Lemańczyk nieprzeciętnie utalentowany aranżer, i to mimo młodego wieku, już z bogatym, bardzo cenionym dorobkiem na tym polu, śmiało podjął kolejne wyzwanie i zmierzył się z piosenkami autorstwa Kory i Marka Jackowskiego z płyty „Nocny patrol”, najwybitniejszym dziełem Maanamu z 1983 roku.
Spektakl świateł, szperacze, koksowniki powitały już publiczność na placu przed Filharmonią, zapowiadając spektakularne widowisko w sali koncertowej. Legendarnych utworów w nowych opracowaniach Melomani wysłuchali w emocjonalnych interpretacjach wokalistów. W tle towarzyszyły wizualizacje wymownych obrazów autorstwa Sławomira Witkowskiego, dziekana Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku, oraz nagrania fragmentów „Roku 1984”, jednej z najważniejszych powieści George'a Orwella, w kreacji Piotra Fronczewskiego.