Jazz Like That - Jachna/Mazurkiewicz/Buhl & Others

Saturday, August 7, 2021 - 19:00
Warszawa
Jazz Like That - Jachna/Mazurkiewicz/Buhl & Others

Impreza w Jazzowym w stylu. Od free Jazzu, Avant Jazzu po Danz Jazz.
Interesujący artyści z kraju i z zagranicy pojawią się w BARdzo Bardzo!
Zagrają dla nas:
Pokusa
Jachna/Mazurkiewicz/Buhl
Okvsho Live Experience
Dj Burn Reynolds

OKVSHO
Duet Okvsho to jedni z najbardziej obiecujących muzyków z
Zurychu. Wraz z wydaniem ich „Traphouse Jazz EP” przez Boyoom
Connective latem 2018 roku, Okvsho po raz pierwszy przyciągnęło uwagę szerszej publiczności. Ich muzyka jest głównie inspirowana nadchodzącą, młodą i tętniącą życiem brytyjską sceną jazzową oraz ich pochodzeniem w dziedzinie beatmakingu i muzyki house/elektronicznej.
Bracia, którzy tworzą Okvsho, rozpoczęli swoją muzyczną karierę w bardzo młodym wieku w brazylijskich zespołach perkusyjnych, a ze względu na węgierskie korzenie nie są im obce również tradycyjna muzyka bałkańska. To tło ujrzało światło dzienne na ich debiutanckim albumie „Kamala’s Danz”, który ukazał się w 2020 roku, w którym chcieli, aby ich oryginalne muzyczne tło wpłynęło na nie i jednocześnie odkryło nowe. Szczególnie poprzez umieszczenie dwóch singli w bardzo popularnej Spotify-Playliście „State of Jazz” Okvsho stał się jednym z najciekawszych nazwisk we współczesnej scenie jazzowej.
Dzięki grze z lokalnymi muzykami jazzowymi powstał ich projekt na żywo, który celebruje improwizację, spontaniczność i jazz jako muzykę taneczną. Ich występy na żywo charakteryzują się napędzającymi rytmami i powinny sprawić, że słuchacz
poczuje się jak poruszanie się i zanurzanie w świecie bez czasu i poza jego własnym.

Jachna/Mazurkiewicz/Buhl
Wojciech Jachna, Jacek Buhl oraz Jacek Mazurkiewicz to ważne osobowości na scenie jazzu i muzyki improwizowanej. Dwaj pierwsi związani są z niezależną sceną bydgoską. Perkusista Jacek Buhl zaczynał w czasach yassowego szaleństwa, grając na perkusji w kultowej grupie Trytony. Trębacz Wojciech Jachna dał się poznać dekadę później, występując m.in. w popularnym zespole Contemporary Noise Quintet. W ostatniej dekadzie chętnie nagrywali jako duet aż do momentu, kiedy spotkali kontrabasistę Jacka Mazurkiewicza, który zaproponował im współpracę. Przy
okazji pracy nad pierwszą, świetnie przyjętą płytą "Dźwięki ukryte" muzycy zrozumieli, że nadają na podobnych falach: chętnie improwizują, topią dźwięki instrumentów w elektronicznych pogłosach oraz szukają ciekawych akustycznie miejsc, w których mogliby nagrywać.
Skład zespołu:
Wojciech Jachna – trąbka, elektronika
Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, elektronika
Jacek Buhl – perkusja
Panowie mają zagrać materiał z „Dźwięków Ukrytych”

Pokusa
Świeża krew na polskiej scenie muzyki improwizowanej.
POKUSA to trio Natan Kryszk (saksofon barytonowy), Tymek Bryndal (bas), Teo Olter, (perkusja). Zespół istnieje od 2012 roku i od początku z rozpędem przebija się na polską scenę jazzową. Od koncertu w Pardon, To Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje po występy na gdańskim Jazz Jantar i współprace z najciekawszymi muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro/jazzowej. Inspiracje zespołu mieszają muzykę każdą: jazzową, improwizowaną jak i elektroniczną, eksperymentalną i hiphopowo-popularną.
Burn Reynolds
Czyli Bartosz Jankowski - DJ, producent, poszukiwacz czarnych perełek winylowych, członek kolektywu Soul Service. Współtwórca kompilacji Polish Funk.
Bilet na cały wieczór 89 zł