album-art

Mordy
00:00
Available now on:

W Październik 2004. ukazała się czwarta płyta zespołu MORDY zatytułowana „Antrology”. Jest ona efektem pracy składu, który skrystalizował się w 2002 roku Od 202 roku, dołącza do zespołu trębacz Wojciech Jachna. Obecny skład: Bartłomiej Adamczak – perkusja, Marcin Dymiter- gitary, Wojciech Jachna – trąbka, Grzegorz Welizarowicz – bas. Do udziału w nagraniach zaproszono także gości: Ikenga Drummers, Bożenę Zezulę, Annę Steller i Siergieja Chlebalina. Bunio zremiksował utwór „Mordbile” i zaspiewal do niego wlasny tekst.Bartek Adamczak – perkusja, gra w CHLUPOT MÓZGU i (dawniej) Ego, twórca i lider zespołu Na Bani.

Marcin Dymiter – gitara elektryczna, głos ludzki, efekty; gra również jako EMITER, współtworzył zespół ewa braun, MAPA, grał m.in. w Chlupocie Mózgu, z Mikołajem Trzaską, Marcinem Świetlickim, jest producentem muzycznym.
Grzegorz Welizarowicz – gitara basowa, perkusjonalia, głos ludzki, taśmy; muzyk związany z zespołami IKENGA DRUMMERS, CHLUPOT MÓZGU, wcześniej Ego.
Wojciech Jachna – trąbka, bydgoski muzyk związany z DUBSKA, Sing Sing Penelope, dawniej w 5 Stronie Świata.

Muzyka: Bartłomiej Adamczak / Marcin Dymiter / Grzegorz Welizarowicz

Teksty: Marcin Dymiter (2,4,7) / Grzegorz Welizarowicz (6) / Michał Skrok (5)

Co to jest „Antrology”?
” Szukając tytułu dla nowej płyty zdaliśmy sobie sprawę, że intencje towarzyszące powstawaniu naszej muzyki mają swe źródło w badaniach przeszłości oraz w chęci tworzenia muzyki świeżej i nowoczesnej. W przeszłości szukamy inspiracji jak robić muzykę, która byłaby komunikatywna i istotna. To aspekt antropologiczny tytułu. Słowo „Antrology zawiera też w sobie „antologię”. Nasza „antologia” to wybór, siłą rzeczy niedokończony (zbioru inspiracji nie wyczerpuje lista umieszczona na płycie). Płyta to część pierwsza „antrologii”, początek.
„Antrologia” to stan umysłu, który każdy sam kształtuje poprzez życie w teraźniejszości ubogacone świadomością linii kontynuacji. Przeszłość rozumiemy nie jako ograniczenie ale jako inspirację do poszukiwań i eksperymentów. „Antrologia” to moment przecięcia tego co było z tym co nowe i jeszcze nieznane. Płyta jest więc owocem pracy żmudnej i intuicyjnej zarazem. Numery zebrane odzwierciedlają nasze podejście do muzyki i sztuki jako ścierania przeciwieństw. Inspirują nas rytmy Alkeybolen, trans, dub, jazz, funk, no wave, La onda Chicana, salsa, muzyka poważna, space beat, minimal and total music, muzyka naiwna.”

http://www.mordy.artportal.pl/eng/hist1.htm

Scroll to Top