Baksish - Ego

Baksish - Ego

Nowy album pionierów reggae/dub to szczególna płyta , bo pojawia się w 40-tą rocznice istnienia formacji.

Producentem albumu jak i spirytus movens całego projektu zwanego Bakshish jest Jarek”JareX”Kowalczyk.

Dominik Strycharski Core&Orkiestra Dęta Ursus - Symfonia Fabryki Ursus

Dominik Strycharski Core&Orkiestra Dęta Ursus - Symfonia Fabryki Ursus

Dominik Strycharski Core | Orkiestra Dęta Ursus – Symfonia Fabryki Ursus
Premiera (CD): 23 kwietnia 2021

Nowy materiał Dominika Strycharskiego to muzyka stworzona do filmu dokumentalnego w reżyserii Jaśminy Wójcik - „Symfonia Fabryki Ursus” (prod. Wajda Studio), łączącego sztukę wideo z choreografią i muzyką eksperymentalną.

Overview Effect - Without territory

Overview Effect - Without territory

OvE (The Overview Effect) to muzyczny kolektyw z Ostrzeszowa i okolic, którego członkowie mają bogate doświadczenie przede wszystkim na scenie rodzimego niezależnego rocka (m.in. Vermona Kids, Blue Raincoat, Lutownica, Low-Cut czy Let the Boy Decide). W tym kontekście muzyka OvE może zaskakiwać – ich debiutancka płyta, zatytułowana Without Territory (Baudrillard, anyone?), wypełnia energetyczna, dynamiczna i nastrojowa mieszanka jazzu, afrobeatu i psychodelicznego funku.

Mapy Czasu- Słuchowisko o Annie Jachninie

Mapy Czasu- Słuchowisko o Annie Jachninie

„Mapy czasu” - Słuchowisko poświęcone Annie Jachninie, które ukazuje się na płycie winylowej. Losy bydgoszczanki były inspiracją do spotkania twórczego kilku artystów. Muzykę stworzyli Antek Jachna, Wojciech Jachna, Radosław Drwęcki i Marcin Karnowski (z gościnnym udziałem Anny Niestatek, Marka Maciejewskiego i Jarosława Hejmanna). W rolach głównych wystąpili Bogumiła Wresiło, Tomasz Kaźmierski i Michał Zdeb.

Die Perspective - All in norms

Die Perspective - All in norms

piotr komosiński/composed and played by bass guitar, analog bass sintesizer
rafał kołacki/composed and played by synth, electronics, moog

wojciech jachna/ trumpet (Crowded City)

mixed by rafał kołacki
mastered by marcin bociński/legatomastering.pl

photos and cover design by piotr komosiński
December 17, 2021

Zuza Wiśniewska - Lusterka

Zuza Wiśniewska - Lusterka

Debiutancka płyta Zuzy Wiśniewskiej, wokalistki, ukuleleistki, autorki tekstów, kompozytorki i obserwatorki świata. Jej teksty są efektem nadmiaru emocji, który wylewa na kartkę. Z kolei melodie przychodzą do niej same. Stroni od tandety i powielania schematów. Ceni sobie autentyczność, którą chce zapewniać słuchaczowi na swoim albumie. Jej piosenki są jak spotkania w domowym zaciszu, ciepłe, wzruszające a momentami urokliwie humorystyczne. Zuza jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej i literackiej.

Pure Phase Ensemble 9 - Live at Spacefest 2019

Pure Phase Ensemble 9 - Live at Spacefest 2019

Writing this in late November 2020, I last played a live show with an audience almost a year ago in December 2019 at SpaceFest in Gdansk, Poland and it almost seems like a dream to me now.

It was towards the end of a slightly gruelling US tour that I received the invite to appear as co-band leader of Pure Phase Ensemble 9, the house band of the festival, along with revered trumpet player Wojciech Jachna.

Tomasz Pawlicki - Baśniowe gry

Tomasz Pawlicki - Baśniowe gry

„Miała być gra, a powstała baśń” – tak mógłbym powiedzieć o moim pierwszym solowym projekcie, który początkowo rozwijał się jako swoista opowieść muzyczna – gra inspirowana scenariuszami rodem z powieści s/f Lema czy Dicka, ale pozostała z tego pomysłu jedynie koncepcja quasi gry komputerowej z etapami kolejnych odsłon w czysto baśniowej scenerii – materiał muzyczny obejmuje wiele gatunków stylistycznych – klasyka, jazz, improwizacja, spotykają się w tym projekcie w „harmonijnej” zgodzie – zapraszam Państwa do „Baśniowych Gier”, do świata legend i baśni, oderwania się na chwilę od tego rozk

Pages