Jachna/Mazurkiewicz/Buhl - FINA na Ucho

Thursday, September 6, 2018 - 19:15
Warszawa
Jachna/Mazurkiewicz/Buhl - FINA na Ucho

Koncert trzech wyjątkowych osobowości polskiej sceny jazzowej i improwizowanej promujący najnowszą płytę zespołu „God’s Body”.

Wojciech Jachna, Jacek Buhl oraz Jacek Mazurkiewicz to ważne osobowości na scenie jazzu i muzyki improwizowanej. Dwaj pierwsi związani są z niezależną sceną bydgoską. Perkusista Jacek Buhl zaczynał w czasach yassowego szaleństwa, grając na perkusji w kultowej grupie Trytony. Trębacz Wojciech Jachna dał się poznać dekadę później, występując m.in. w popularnym zespole Contemporary Noise Quintet. W ostatniej dekadzie chętnie nagrywali jako duet aż do momentu, kiedy spotkali kontrabasistę Jacka Mazurkiewicza, który zaproponował im współpracę. Przy okazji pracy nad pierwszą, świetnie przyjętą płytą „Dźwięki ukryte” muzycy zrozumieli, że nadają na podobnych falach: chętnie improwizują, topią dźwięki instrumentów w elektronicznych pogłosach oraz szukają ciekawych akustycznie miejsc, w których mogliby nagrywać. Ich tegoroczny album „God’s Body” to rozwinięcie tych tropów – kompozycje pełne niuansów i detali zanurzonych w ambientowych tłach i powłóczystych dźwiękach kontrabasu.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.