Francesco Bruno & Jachna/Kądziela/Gwadera - Singer Jazz Festival

Friday, August 28, 2020 - 20:00
Warszawa
Francesco Bruno & Jachna/Kądziela/Gwadera - Singer Jazz Festival

Guest Star tegorocznej edycji Singer Jazz Festival – włoski gitarzysta Francesco Bruno na jednej scenie z szalonym trio Jachna/Kądziela/Gwadera, powstałe na skutek chęci grania, po okresie nie-grania: Nie wdając się specjalnie w dywagacje: Kto? Dlaczego? Po co? Za ile oraz dlaczego tak mało? Muzyka inspirowana wirusem COVID-19 oraz niepowstałym jeszcze, ale już opracowywanym, COVID-20… Świat już nie będzie taki sam, ale improwizacja – pewnie tak…

Wojciech Jachna – trębacz i improwizator. W jego dorobku znajduje się przeszło 30 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami, czy reegae’owym Dubska. Współpracował z wieloma artystami, między innymi z legendą polskiej sceny improwizowanej, Andrzejem Przybielskim oraz wieloma, wieloma polskimi jazzmanami, m.in. z Irkiem Wojtczakiem, Markiem Kądzielą, Grzegorzem Nadolnym, Tomaszem Glazikiem, Rafałem Gorzyckim, Tomaszem Pawlickim.

Marek Kądziela – doktor sztuk muzycznych, gitarzysta , kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych. Kierownik Zakładu Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat licznych konkursów oraz lider uznanych formacji muzycznych. Zapraszany do rozmaitych projektów muzycznych od jazzu przez folk po muzykę współczesną i eksperymentalną. Koncertował z muzykami takimi jak: Steven Bernstein, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Michał Urbaniak, Piotr Baron, Maciej Obara i wielu innych.

Piotr Gwadera – perkusista, członek zespołów: L.Stadt, Odpoczno, Radical Polish Ansambl. Współpracował m.in. z Dorotą Masłowską, Steven'em Bernstein'em, Marcinem Maseckim. Brał udział w wielu projektach muzycznych z pogranicza jazzu, rocka, muzyki eksperymentalnej, tańca współczesnego. Laureat nagrody TVP Kultura „Gwarancja Kultury” w kategorii jazz, rock, plebiscytu „Punkt dla Łodzi” w kategorii „twórcze szaleństwo”. Występował na najważniejszych festiwalach polskich (Open'er Festiwal, Off Festiwal) i zagranicznych (SXSW,US; Afisha Picnic, Rosja; Indie Week, Kanada).