Fonomo Music & Film Festival-Jaząbu Trio + Basia Żach Basia Visuals

Saturday, October 17, 2020 - 20:00
Bydgoszcz
Fonomo Music & Film Festival-Jaząbu Trio + Basia Żach Basia Visuals

Jaząbu Trio + Basia Żach Basia Visuals (PL)

17.10.2020, godz. 20.00

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ,
ul. Marcinkowskiego 12-14

Marek Kądziela, Wojciech Jachna i Jacek Buhl, czyli ¾ zespołu Jaząbu w repertuarze co najmniej wizualnym. Wspomagani pracami Basi Żach, przygotowali materiał zdecydowanie wyskakujący z ram gatunkowych, a wskakujący do ram obrazowych.
Marek Kądziela – gitarzysta , kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień iwyzwań muzycznych. Muzyk aktywnie koncertujący oraz doświadczony pedagog i animator kultury.
Wojciech Jachna – trębacz i improwizator. W jego dorobku znajduje się przeszło 30 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope oraz trójmiejskimi Mordami.
Jacek Buhl – perkusista związany z bydgoskim klubem Mózg i muzyką improwizowaną. Grał w zespołach yassowych – Trytony i 4Syfon, należał do The Cyclist i międzynarodowej formacji Spejs. Obecnie na stałe współpracuje z zespołem Alameda Organisation i z Wojciechem Jachną, ponadto tworzy kwartet z Maksymilianem Gwincińskim, Jarkiem Majewskim i Krzysztofem Ostrowskim.

Basia Żach – ilustratorka, artystka wizualna, arteterapeutka. Zainteresowana oddziaływaniem, wymianą, stymulacją i interpretacją odczuwanych bodźców. Jest zafascynowana połączeniem dźwięków z obrazem i ich odbiorem zmysłowym na wielu poziomach.

http://bit.ly/fonomo9_bilety
Rozpiska innych wydarzeń 9. Fonomo Music & Film Festival
http://bit.ly/Fonomo_2020_harmonogram
Więcej informacji o artystach
http://bit.ly/Line_Up_Fonomo_2020